Porada od coacha, jak wyjść z zaawansowanej toksycznej relacji i zacząć czerpać radość z życia.

Konkretna porada, jak wyjść z zaawansowanej toksycznej relacji i zacząć czerpać radość z życia.

Pewna kobieta miała bardzo powszechny problem.

“Jaka Ty jesteś durna” - tak codziennie mówił do niej szef.

Stres dokończył dzieło, Codziennie myślała o samobójstwie.

Potrzebowała pieniędzy. Klasyk, dlatego dała po sobie jeździć.

Jeśli to Twoja historia. Może to skończyć się happy endem, jeśli tylko chcesz.

Bo z toksycznymi ludźmi jest jak z bezdomnymi psami. Gdy się ich boisz, będą Cię gryźć po piętach. Gdy tracą kontrolę, uciekają jak tchórze.

Są wokół Ciebie toksyczni ludzie? Czujesz ich presje? Zabierają Ci wszystko - zdrowie, nadzieję, życie?

Przeczytaj co z tym możesz zrobić, bo możesz się im przeciwstawić.

Chcesz wiedzieć jak to się może skończyć?

Czytaj do końca!

Powiem Ci wszystko. Jak oni działają, na czym im zależy, a na końcu - jakie kroki możesz podjąć już TERAZ i jak z takiej relacji wyjść na zawsze.

1. Kim są toksyczni ludzie.

Toksyczni ludzie są wokół nas. Potrafią nimi być nasi rodzice, bracia, bliscy znajomi, szef. Są ludzie, po których od razu możemy spodziewać się chęci zmanipulowania.

Są to zazwyczaj osoby uzależnione, mające problem z prawem, osoby bardzo chore.

Ten rodzaj ludzi łatwo jest zidentyfikować i w miarę łatwo wyjść z takiej relacji.

Gorzej, gdy osoba jest skrytym manipulatorem - ci są w miarę spokojni, cisi i niestety inteligentni..

Chwilowy brak orientacji i masz problem.

Jeśli czujesz, że wpadłaś w taką relację, Nie przejmuj się tym. To nie Twoja Wina. Zło jest po prostu chytre.

2. Dlaczego wchodzisz w takie relacje

Zanim zacznie się przemoc, manipulator stara się dowiedzieć jak najwięcej o swojej ofierze.

Ty na początku relacji zazwyczaj starasz się osobę polubić. Tymczasem relacje takie nie mają nic wspólnego z lubieniem,

Lubienie może być tylko po jednej stronie. Oni zaś będa tylko od Ciebie coś chcieli. Nie ma znaczenia relacja. Ważny jest cel dla takich osób i to co mogą dzięki Tobie osiągnąć. Budowa ego - najwyższy cel.

We wpadaniu w toksyczne relacje pomagają schematy z dzieciństwa. Jeśli np. Twój ojciec był osobą toksyczną, masz dwukrotnie większą szansę na zniewolenie.

Takie osoby często podświadomie szukają do związku kontrolera, kogoś, komu mogą się poddać. Tu nie ma przyjaźni. Jedyny cel manipulatora, to by czuć się lepiej od ofiary.

Toksyczni ludzie wyglądają na normalnych, na początku są mili. Ale uwaga: To jest schemat uzależniania. Osoby toksyczne celowo dają na początku więcej niż inni. Robią to tylko po to by potem odebrać wszystko z nawiązką.

Świat cyfrowy działa na ich korzyść. Cukierkowatości, piękne grafiki, kolorowi ludzie sprawiają wrażenie, że świat jest idealnym.

To idealne środowisko do rozwoju toksycznych relacji. Odwraca uwagą od złych rzeczy. Po pierwszym spotkaniu z taką osobą zaczyna się dziać.

Świat zna przypadki, gdy nadmiernie ufni wrzucali złych do worka z dobrymi ludźmi. To musi skończyć się źle.

Śmierć może być ostatecznym skutkiem. Ile już takich tragedii było… Niezliczona ilość

3. Jakie symptomy mają ludzie tkwiący w toksycznych relacjach Manipulator chce, żebyś została jego żywicielem. Chce zmniejszyć ilość Twoich przyjaciół. Dla manipulatora na początku to główny cel.

Silne otoczenie przyjaciół uwalnia od toksycznych ludzi. Dlatego manipulator zawsze będzie dążyć do podkopywania relacji.

Ofiara może w tym czasie usłyszeć negatywne komentarze na temat swojej rodziny i przyjaciół. To ma zmotywować aby porzucić dobre więzi.

Po pewnym czasie zauważasz w sobie strach i niepokój, Dominuje uczucie emocjonalnej pustki. Niby wszystko jest ok, manipulator bywa miły, ale boisz się przeciwstawić. Strach zaczyna być rzeczą normalną. Złe komentarze kierowane są w Twoją stronę. Chodzi mu o to, by zastanawiać się nad swoim zachowaniem, korygować je pod manipulatora.

Następnym etapem jest totalna kontrola. Sprawdzanie godzin wychodzenia z pracy, powrotów do domu, sprawdzanie smsów, emaili, wypytywanie o wszystko co się działo danego dnia.

To rozbija psychikę. W tym etapie ofierze towarzyszy wewnętrzne napięcie. Pojawiają się stany depresyjne, brak sensu życia. Stajesz się rozegrana, zniewolona.

4. To co próbujesz robić, nie ma szans powodzenia

Ofiary toksycznej relacji uważają że, podporządkowanie się udobrucha manipulatora. Myślą, że będąc posłusznymi, będzie je czekać nagroda. To oznacza, że będą starały się podporządkować manipulatorowi. Chcą, by było wszystko dobrze.

Chcą, by się nie gniewał, by nie musiał ich kontrolować. Osoby te uważają, że taka osoba zacznie inaczej patrzeć, kochać, lubić. Sądzą, że wystarczy tylko robić to, co manipulator każe.

To jest ogromnym błędem. Osoby manipulujące NIGDY nie chcą miłości, oni chcą budowania swojego własnego ego. Poniżają, bo pragną dopaminy w swoim mózgu, a nie dobrej relacji. Chcą być wyżej, karmią się tym, że osoba cierpi. Bywają bardzo sadystyczne. Taka osoba może chcieć naszych samochodów, mieszkań, naszych znajomości.

5. Czego Ci naprawdę potrzeba, by wyjść z takiej relacji

Jeśli wiesz, że w taką relację weszłaś MUSISZ przestać się bać tej osoby. Osoba wystraszona jest łatwa do sterowania.

Dlatego pierwsze co potrzebujesz, to przeciwstawienie się takiej osobie. Jest to najważniejszy krok, który powinnaś wykonać by się z takiej relacji wyrwać.

Jeśli przestaniesz się bać, kontroler nie będzie mieć nad Tobą władzy. Będzie próbował przełamać Twoją odwagę. Jeśli się nie dasz, będziesz o krok od całkowitego wyjścia z takiej relacji.

Jak najszybciej znajdź wsparcie wśród bliskich. Opowiedz im o tej relacji, poproś by wspierali Cię w nieuleganiu strachowi, by budowali w Tobie poczucie własnej wartości.

6. Możliwe efekty jakie możesz mieć, gdy rozwiążesz problem z toksycznymi ludźmi

Stany depresyjne miną. myśli samobójcze, które raz po raz pojawiały się, przestaną Cię nękać. Odbudujesz swoje dobre relacje. Zaczniesz żyć własnym życiem i przede wszystkim przestaniesz się bać. Pozbędziesz się poczucia kontroli nad sobą. Zaczniesz budować swoją przyszłość. Stres minie. Odżyjesz i pokochasz siebie.

7. Co możesz zrobić z tym teraz

Bez względu na to na jakim poziomie takiej relacji jesteś, pobierz ebook 6 filarów poczucia własnej wartości. Przechodziłam podobne chwile. Wiem co to znaczy być w toksycznej relacji. Przeczytaj moją historię. Wzmocnisz się. Zyskasz odwagę.

Zrób sobie listę osób, do których możesz zwrócić się o pomoc. Namyśl się jakie słabe punkty ma taka osoba, co by ja najbardziej bolało jeśli byś jej to odebrała.

Samo zrobienie takiej listy da Ci od razu poczucie kontroli nad sytuacją, pokaże Ci to, że jest wyjście. To będzie dla Ciebie bardzo silna motywacja. Możesz też wziąć kartkę papieru i wypisać sobie wszystkie sytuacje z życia, gdy miałaś poczucie kontroli. Wypisz swoje sukcesy.

8. Co jeszcze Ci potrzeba

Na pewno wsparcie otoczenia, odbudowanie relacji, które w niedalekiej przeszłości były dla Ciebie życiodajne. Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość, wychodzenie z relacji może trochę trwać, być bolesne. Manipulator na pewno szybko się nie podda. Ty też nie poddawaj się. Zakotwicz sobie przekonanie, wiarę, że się uda. Napisz do mnie. Pomogę.

9. Jaki jest następny krok

Następnym krokiem będzie układanie sobie życia bez manipulatora. Jeśli nie jesteś na wczesnym etapie takiej relacji, uda Ci się to bez pomocy coachy, psychologów. Możesz wspomagać się moimi darmowymi materiałami, o poczuciu własnej wartości.

Znajdziesz je na moim fanpage. Tu masz link <<<

Pamiętaj aby zwracać uwagę na to, co Ci mówi Twoje ciało (czy czujesz stres), ono jest zazwyczaj świetnym miernikiem relacji. Dbaj o siebie.

Jeśli czujesz, że naprawdę wpadłaś, będzie Ci potrzebna terapia. Ona zbuduje w Tobie poczucie własnej wartości. Na ruinach własnej przyszłości będzie trzeba zbudować nowe lepsze życie.

Pamiętaj, jestem z Tobą, pomogę. Tylko napisz.

Pozdrawiam Sylwia Piątek